Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOUGH WIMBISH a PETR HENYCH 13.října v RETRU

31. 8. 2008

Doug Wimbish – Sound System
Support: Petr Henych & G-bod
Retro Music Hall – 13. října 2008

Doug Wimbish, baskytarista kapely Living Colour, představuje své nové CD „CinemaSonics poprvé v Praze, v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2) v pondělí 13. října. Dostanete se do experimentu jednoho z nejlepších novátorských muzikantů této doby. Přijďte si zatančit na jeho fantastický mix Trance/Dub/Ambient/Rock! Uslyšíte zvuky, které jste nikdy dříve z baskytary neslyšeli... Koncertní večer zahájí rockový kytarista Petr Henych s instrumentálním kytarovým triem G-bod. Akce začíná ve 20:00 hodin. Nenechte si ujít party Douga Wimbishe, zaposlouchejte se do jeho vzrušující avantgardní hudební tvorby, poslouchejte a tancujte na hudbu jednoho z nejlepších světových baskytaristů... Celý večer včetně supportu bude excelentní show dobré hudby a dobrých hudebníků.


Doug Wimbish

„CinemaSonics“ je název druhého sólového alba baskytaristy Douga Wimbishe. Jeho první album vyšlo v roce 1999 pod názvem „Trippy Notes for Bass“. Interpret je nejvíce známý jako baskytarista rockové kapely Living Colour, oceněné Grammy Award-sinning. Album „CinemaSonics“ vyšlo u vydavatelství Enja Records (Yelllow Bird). Oficální datum vydání alba pro Evropu je 24. duben 2008. V Americe album vyšlo v červnu 2008 u Dougova vydavatelství Novasound. Album si lze zakoupit zde či zde.

Doug vsadil na své počáteční hudební zkušenosti, které získával před více než 30 lety, kdy byl členem originální house kapely Sugar Hill Records. S kytaristou Skip McDonaldem a bubeníkem Keithem Leblancem složil a nahrál hodně originálních hip-hop skladeb jako„The Message“, „White Lines“, and „That´s the Point“. Krátce potom se s McDonaldem a Leblancem odstěhoval do Londýna a s anglickým producentem Adrianem Sherwoodem zformoval legendární industrial funk band volající se Tackhead. Dalším důležitým obdobím Douga bylo spojení back vokalisty Rolling Stone Bernarda Fowlera s kapelou Tackhead. Doug se stal více známý a jeho umělecká cesta rychleji stoupala. Rychle dosáhl pověsti jako nájemní hráč, o kterého je zájem, a spolupracující na nahrávkách a turné, se stovkami umělců, jako The Rolling Stones, Jeff Beck, Bruce Springsteen, Herb Alpert, B. B. King, Annie Lennox, Carly Simon, Madonna, Seal, Joe Satriani, Georgie Clinton či Mos Def. Dlouhý čas spolupracoval s vokalistou Vinxem a bubeníkem Willem Calhounem z kapely Livin Colour, v kapelách Jungle Funk and Headfake. Doug také produkoval bassově-bubenický projekt „Dub“ populární ve východní Evropě.

Pro nový titul „CinemaSonics“ Doug oslovil mnoho svých dlouholetých hudebních přátel. Na albu se odráží jeho hluboká zásoba talentu, vlivů a filmových vzpomínek, čímž vznikla maximálně osobní nahrávka. Album „CinemaSonics“ je očekávaně nahrávkou plnou Dougovy virtuozity, elektroniky a charakteristických zvuků, zároveň však ukazuje na jeho často přehlížené melodické textové a skladatelské schopnosti. Album „CinemaSonics“ představuje komplexní a stylově hudební dokument, mapující Dougův dosavadní umělecký život.

Na nahrávce se podíleli:
Doug Wimbish (baskytara, vokály, ambience), Skip McDonald (kytary, klávesy, vokály), Bernard Fowler (vokály ), Keith Leblanc (bicí), Will Calhoun (bicí), Milan Cimfe (bicí, percusse), Pavel Dirda (piano), Pete Lockett (percusse), Flash (dechy), Kevin Gibbs and Sas Bell (vokály ), Bernie Worrell (klávesy), Adrian Sherwood (creative ambience, psycho mix), Sister Carol (vokály), Shara Nelson (vokály)
http://www.dougwimbish.com
http://www.myspace.com/dougwimbish
http://cdbaby.com/cd/dougwimbish


Petr Henych & G-Bod

Petr Henych – český rockový kytarista na sebe poprvé upozornil v roce 1992 v kapele JOHN DOVANNI. V průběhu let působil pak vedle nejvýraznějších osobností české hudební scény (Ladislav Křížek a KREYSON, Vilém Čok, Bára Basiková a PRECEDENS, Pancho, Petr Kolář). V roce 2007 Petr Henych sám složil, nahrál a vydal své první instrumentální album „Na vlastních rukou“ a po krátké době založil doprovodný band tvořený basistou Martinem Hroňkem a bubeníkem Jakubem Homolou. Trio bylo pojmenováno G-bod a v jeho repertoáru je materiál z CD „Na vlastních rukou“, několik převzatých skladeb např. Jimiho Hendrixe nebo Joe Satrianiho. V současné době připravují nový materiál pro nové a zároveň první CD skupiny G-bod. Album „Na vlastních rukou“ si lze zakoupit v prodejně Bontonland Megastore na Václavském náměstí, zde či zde.


Více naleznete na:
http://www.henych.com
http://www.myspace.com/geeebod
http://www.jhpublish.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář