Jdi na obsah Jdi na menu
 


Musicart se vrací do regionu Opavska

31. 8. 2008

Po tříletém hledání prostoru a sebeurčení festivalu se v letošním roce festival MUSICART vrací do regionu Opavska. Aby nabral nových sil s nadějí, že se zde na delší dobu usadí, jako nevelká undergroundová akce, se snahou o propojení různých hudebních žánrů (ska,reggae,punk-rock,hardcore) a divadel na jediné platformě. Takovou to skladbu ostatně očekávají jeho skalní příznivci a festival je tímto zaměřením již za svých 14.let dobře znám.

Festival MUSICART 2008 – HIGH VE SLEZSKU, proběhne v malebném, zalesněném prostředí, Čertova údolí, v prostorách Hospůdky u Jury, cca 1km od obce Háj ve Slezsku, ve směru na Hrabyni.(http://www.certovoudoli.cz/)

Festival začíná v pátek - 5.září ve 20:00 hodin a konec je naplánován na cca neděli 02:00 hodin. Páteční otevření bran areálu je naplánováno na 18:00 hodinu.

Celý páteční večer je věnován sound systémům. Uvidíme a hlavně uslyšíme borce z COLTCHA UNITED, sakomana, hatoriho a payu, spolu s nimi vystoupí MC Little L, dále to bude třeba Marcel a jeho OSTRAV SKA BAND.Hrát se bude co lidé vydrží tančit a DJ’s hrát : -))

Začátek sobotního programu je načasován na 12:00 hodinu a započne jej jedna z nejznámějších polských ska partiček – AKURAT. Dále uslyšíme hardcoreové POMLETÉ KOSTI a SUROVÉ ZNEUŽITÍ PANENKY (SZP), nebo ostravské pohodáře EMPTY PIPEN. Večer se opět rozezvučí v rytmech reggae a ska, dorazí ska úderka z Hranic na Moravě – GENTLEMEN’S CLUB, matadoři SKarviné – ALL SKA PONE’S, ostravský SULTAN SOLIMAN a večer zakončí legendární reggae parta z Prahy – ŠVIHADLO.

Sobotní odpoledne protkne svým specifickým humorem divadelní soubor CREPACY z Havířova a k zamyšlení nabídne svou hru DIVADLO 1+1 z Háje ve Slezsku.

Festival bude probíhat za každého počasí, budou zde velké stany pro ochranu před deštěm, nebo sluncem, taneční stan, stan DOBRÉ ČAJOVNY se spoustou dobrých čajů a dýmek, nezávislé kino, stanové městečko a nějaké ty krámečky s etno zbožím, jídlem a pitím pro vegetariány i masožravce …

A to vše tedy v ČERTOVĚ ÚDOLÍ 5-6.září v areálu hospůdky u Jury.

Více informací na http://ska.energia.cz/musicart/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář