Jdi na obsah Jdi na menu
 


November 2nd v rukou producenta Erasure

7. 9. 2008

Kapela November 2nd, v jejímž čele stojí zpěvačka a autorka Saša Langošová, se v půlce července zavřela do nahrávacího studia, pracuje na písničkách pro nové, v pořadí již třetí album. Poprvé v historii kapely se tentokrát hudební produkce písniček neujali členové November 2nd. Na nahrávku přiletěl dohlédnout nashvillský producent a vyhledávaný studiový muzikant Steve Walsh, který má na svém kontě kromě spolupráce s Norah Jones například i produkci „country“ alba kapely Erasure s názvem Union Street.

„Předchozí cédéčko Little Miss Behaving and the Troublemakers jsme chtěli mít stylově a zvukově sevřenější. Tentokrát jsme se rozhodli pro opačný postup. Podle toho, jak vypadají nové písničky, se dá říci, že nová nahrávka bude barevnější a možná i akustičtější. Také na ní lidé uslyší nástroje, které jsme dříve nepoužívali, například pedalsteel kytaru nebo mandolínu,“ říká zpěvačka Saša Langošová.

Na producenta Stevea Walshe narazili November 2nd v roce 2004 na svém prvním americkém turné. Walsh se měl původně podílet i na předchozím albu kapely, ale kvůli pracím na desce Erasure nakonec hranicko-pražské skupině pouze smíchal jednu skladbu. „Naše společné nahrávání plánujeme dlouho. V podstatě od té doby, kdy se byl Steve podívat na náš koncert v newyorkském klubu Bitter End. Doufáme, že jeho přístup posune naši muziku zase dál,“ dodává zpěvačka, která se kromě obvyklé kytary na albu chopí i piana. „Zkouším něco nového. Když skládám na piano, přistupuju ke skladbám zase jinak než dřív s kytarou,“ popisuje Langošová.

„Nový“ přístup použije kapela také během nahrávání. Obě předchozí alba muzikanti natáčeli zcela analogově, jak to bylo zvykem v šedesátých a sedmdesátých letech. Nyní budou November 2nd nahrávat s použitím špičkového digitálního vybavení. „Díky spolupráci s firmou Visual Connection budeme mít k dispozici nahrávací systém ProTools HD,“ doplnila zpěvačka s tím, že nová nahrávka by měla vyjít v únoru příštího roku.

Zatím poslední album November 2nd s názvem Little Miss Behaving and the Troublemakers (EMI) vyšlo sice před třemi roky, mezitím však kapela nezahálela. Vloni byla na turné s americkou kytaristkou Janet Robin. Ze spolupráce nakonec vznikl společný singl, který nedávno v Los Angeles zmixoval proslulý producent David Bianco. Letos v květnu a červnu pak November 2nd absolvovali turné po západním pobřeží USA. Během tří týdnů skupina projela Kalifornii, Oregon a Washington a objevila se například v Seattlu, Portlandu či Los Angeles. Místo nemocného baskytaristy Gumy Kulhánka s kapelou v USA vystupovala basistka Vivi Rama (Macy Gray, Will i. am). Díky dobrým ohlasům na tamější koncerty se rozhodl americký výrobce akustických kytar Taylor zařadit Sašu Langošovou do svého artist programu a věnoval jí jednu ze svých luxusních kytar. Na podzim November 2nd plánují další společné koncerty s Janet Robin po českých klubech a několik koncertů v New Yorku.


Odkazy:
www.november2nd.net
www.myspace.com/november2ndmusic
www.myspace.com/swalshmusicZdroj: Tisková zpráva Heaven Agency

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář